Haneden haneye nakliyat sektörü gidere büyüyen ve gelişen bir sektör. Bu büyümeye bağlı olarak çok çeşitli ve sayıda taşıma firması bulunuyor. Bu firmaların seçimi konusunun oldukça incelikli iş istediğini hemen söylemeliyim. Ayrı olarak korsan nakliye firmalarının tuzağına düşmemeniz gerektiğini ise taşınma işini nakliyat firması aracılığıyla gerçekleştirmek istediğim ilk haneden haneye nakliyat tecrübeninde acı biçimde öğrendim!

Nakliyat işini olası olduğunca ucuza getirmek isterken, yeni hanenize kayıp veyahut zarar görmüş eşyalarınızla adım atmayın! Bu sebeple piyasa ücretinin vasatisinde kalan nakliye firmaları konusunu çok iyi araştırın ve netlikle bu firmalrın referansları olup olmadığını iyi inceleyin.

Nakliyat Firmaları arasında ücret farkı neden vardır?

Nakliye firmaları neden değişik fiyat istemektedir?

Taşımacılık sektörü, oldukça kaliteli firmalar aracılığıyla yeni donanımları, gelişen teknolojisive insan kaynaklarındaki kalitesi ile taşımacılık ile ilgili en emin hizmetleri vermeye devam ederken, firmalar arası ücret farkları da dikkat çekiyor.

Evvela firmalar arasındaki çok ciddi ücret farklarına temkinli yaklaşmanızda yarar var. Zira taşıma fiyatı vasati piyasa değerinin çok altında olan firmalarda hizmet kalitesi bir hayli düşüyor. Hem de bu tür bir firmayla çalıştığım taşınma tecrübemde, taşınma sırasında ‘asansör de yokmuş!’, ‘Binaya erişmek çok zormuş!’ gibi türlü uydurma sebeplerle ilk anlaştığım ücretin bayağı üzerinde bir parayı firmaya kaptırdığımı hiç unutamam.

Dolayısıyla nakliye firmaları arası ücret farkı konusunun kalite ve tecrübe ya da hizmet farkı olduğunu göz ardı etmeyin.

Ücret farkları ile ilgili en iyisi, nakliye firması seçerken evvela vasati piyasa ücreti ile ilgili bir fikir edinmeye çalışın. Bu ücretin çok çok üzerinde fiyat talep eden firmalar kadar, bu piyasa ücretinin bir hayli altında fiyat alan firmalara da şüpheli yaklaşmanızda fayda var.

Son zamanlarda haneden haneye nakliyat sektöründeki gelişmeler ve sayıları hızla artan firmalar içinde bu işi titizlikle, kaliteli ve emin biçimde hem de ekonomik şekilde yapanları mevcut. Ancak bunları iyi araştırmak gerekiyor. Olasıysa araştırma evresinde insanların tecrübelerinden ve tavsiyelerinden yararlanmak da sürprizler yaşamamanız için ehemmiyetli. Şayet etrafınızda önceden nakliye firması deneyimi geçirmiş bir tanıdığınız yoksa, nakliye firmalarının referanslarını incelemeniz de bir fikir edinmenizi kolaylaştıracaktır.

İstanbul Evden Eve Nakliyat sayfamızı ziyaret ettiniz mi?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir